Новини 2017-02-21 14:45

Transparency International склала рейтинг прозорості українських компаній. Інфографіка

За дослідженням, лише 38% вітчизняних підприємств працюють на засадах прозорості та підзвітності.

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International склала рейтинг прозорості 100 українських приватних та державних компаній на підставі аналітичного дослідження, згідно з яким далекими від стандартів прозорості в Україні виявилися 62% топ-компаній. На засадах прозорості працюють лише 38% українських підприємств.

За результати, найвищі показники прозорості мають дві компанії: ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПАТ «Укртелеком», які отримали по дев’ять балів з десяти можливих.

Далі йдуть підприємства, які отримали бали вищі за сім. Їхні показники свідчать про достатню прозорість: ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», ПАТ «Миколаївобленерго», Philip Morris Україна, ПАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», ДП «Укрспирт», Сингента, ВАТ «Тернопільобленерго», Ferrexpo, ПУМБ, Cargill Україна, НАК «Нафтогаз України».

У Transparency International також відзначили якісні антикорупційні програми вітчизняних компаній, серед яких найкращими, за даними організації, є програми ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» та ТОВ «ДТЕК».

Зазначається, що антикорупційні програми компаній PepsiCO Україна, БадМ, Philip Morris Україна, ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укртелеком», ПАТ «Хмельницькобленерго», Сингента мають наповнення більше, ніж на 70%.

Нагадаємо, організація Transparency International назвала причини високої корупційності в Україні у 2016 році, у зв'язку з тим, що у світовому Індексі сприйняття корупції (СРІ) за 2016 рік Україна посіла 131 місце зі 176 країн. 

схожі новини