Новини 14:06

У Бойка заборонили бензину дорожчати більше 9,5 грн

Міністерство енергетики та вугільної промисловості встановило верхню межу цінового коридору в розмірі, що не перевищує 9,5 грн/л на бензин А-95 і 9,0 грн/л – на паливо на дизельне. Таке рішення прийняла експертно-аналітична група з опрацювання питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів 11 березня, повідомляє прес-служба Міненерговуглепрому.

Як зазначив міністр енергетики Юрій Бойко, ситуація, що склалася на ринку нафтопродуктів, вимагає від усіх учасників зваженого підходу до ціноутворення на пальне.

«Бувають у держави складні часи, сьогодні настав момент, коли не можна використати ситуацію зі світовим зростанням цін на нафту, для того, щоб отримувати надприбутки, заробляючи на громадянах України», – зазначив міністр.

Нагадаємо, 4 січня АМКУ порушив справу за фактом різкого підвищення цін на бензин марок А-95 і А-92 з боку компаній "Лукойл-Україна", "ОККО-Нафтопродукт", "Континент НефтоТрейд" (бренд WOG), "Альянс Холдинг" (Shell) і "Кершер" ("ТНК-ВР Коммерс").

Міністерство енергетики й вугільної промисловості пояснює зростання роздрібних цін на нафтопродукти в Україні світовими тенденціями й діяльністю окремих імпортерів палива, і вважає прийнятною сьогоднішню ціну на бензин. А експерти вважають, що ціни на бензин в Україні навіть є заниженими.

Експерти нафтового ринку зазначають, що ціни на бензин на українських АЗС занижені через штучне їх стримування урядом країни.

Тим часом українські автомобілісти готуються до «бензинового» Майдану.

схожі новини