Новини 2011-03-12 15:47

Фірташ запропонував рецепт порятунку «Нафтогазу» від російського поглинання

Бізнесмен та голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ пропонує вивести НАК «Нафтогаз» на фондовий ринок та продати 20-25 % акцій, щоб Україна стала незалежним гравцем на світовому газовому ринку. Про це він заявив в інтерв’ю Politique internationale.

«Моя думка, - і я переконую в цьому і уряд, і президента, - що НАК «Нафтогаз» треба виводити на фондовий ринок. І продавати 20-25% його акцій. Ми будемо знати, скільки він коштує. Думаю, якщо Нафтогаз вивести на біржу, він принесе близько $20 мільярдів закордонних інвестицій в країну. Європейці будуть брати участь у процесі. І тоді наше державне підприємство не буде поглинатися, на відміну від запропонованого «Газпромом» варіанту. Україна стане важливим і незалежним гравцем на світовій сцені. Ми не повинні ставати п'ятьдесят п'ятим штатом Америки або, тим більше, губернією Російської Федерації», – зазначив Фірташ.

Ідею створення газового консорціуму з експлуатації українського газопроводу за участю російського, українського, західного приватного капіталу Фірташ не підтримує.

«Створення газового консорціуму нічого не дасть Україну. Перше. Українська газотранспортна система в кращому стані, ніж російська. Друге. Цей проект передбачає об'єднання «Газпрому» з Нафтогазом. Але це передбачуване «злиття» насправді буде просто поглинанням «Нафтогазу» «Газпромом». По-третє, в цьому консорціумі були б західні інвестори. Але ж європейці теж залежать від російського газу, і криза 2009 року це показав.Загалом, цей проект не є задовільним рішенням», – додав Фірташ.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» у грудні 2010 - лютому 2011 року повернула компанії «РосУкрЕнерго» (Швейцарія) близько 7 млрд куб. м газу з 12,1 млрд куб. м.

схожі новини