Новини 08:08

На АЕС "Фукусіма" стався ще один вибух

На третьому реакторі АЕС "Фукусіма-1" стався вибух. Як вважають фахівці комітету забезпечення безпеки міністерства економіки Японії, це вибухнув водень, що скупчився під дахом реактора, повідомляє телекомпанія NHK.

Сам реактор і його захисна оболонка не пошкоджені, повідомив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано на екстреній прес-конференції.

Перший вибух на "Фукусіма-1", система охолодження якої була порушена в результаті землетрусу 11 березня, відбувся в минулу суботу, була зруйнована дах першого енергоблока.

Незадовго до другого вибуху прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що ситуація на "Фукусіма-1" продовжує залишатися надзвичайною.Японські інженери в спробах не допустити розплавлення паливних стрижнів на АЕС закачують в реактори морську воду.

За оцінками японських сейсмологів, землетрус зрушив тектонічну платформу, на якій розташована країна, на 20 м на схід. Деякі райони країни, такі, як найбільш постраждалі від стихії префектури Івате і Фукусима, стали нижчими за колишній рівень на 75 см, передає японський телеканал NHK.

Сума збитків від землетрусу в Японії коливається від 14 до 35 млрд. долл

Збиток від землетрусу, події в Японії 11 березня 2011 року, може становити від 14,5 до 34,6 мільярдів доларів, повідомляє Agence France-Presse з посиланням на розрахунки компанії AIR Worldwide, що займається моделюванням природних катастроф.

Експерти в галузі ядерної безпеки кажуть про те, що повторення сценарію чорнобильських подій 1986 року малоймовірне, оскільки японські АЕС були побудовані за істотно більш високим стандартам.

В даний час всі АЕС в Японії зупинені і влада оголосила про повсюдне обмеження в електропостачанні.

У районі станції "Фукусіма-1" періодично відзначається підвищення рівня радіації.

У районі реактора було зафіксоване тимчасове підвищення радіації до 1015 мікрозівертів на годину (дозою опромінювання, що викликає такі симптоми як блювота, вважається доза в одну тисячу мілізівертів, тобто в тисячу разів більше, ніж була зафіксована на станції).

Через побоювання радіоактивного зараження за рішенням японської влади з населених пунктів, розташованих в радіусі 20 км від АЕС, вже евакуйовано більше 170 тисяч людей.

Японські ЗМІ з посиланням на поліцію префектури Міягі, що прийняла на себе разом із префектурами Івате і Фукусіна головний удар стихії, повідомляють, що число загиблих у результаті землетрусу і наступного за ним цунамі може становити до 10 тисяч осіб.

За даними інформагентства Кіодо, влада країни підтвердила загибель понад трьох тисяч людей.

Магнітуда землетрусу склала за уточненими даними 9,0. Підземні поштовхи викликали цунамі заввишки більше десяти метрів. Хвиля обрушилася на узбережжі, несучи за собою автомобілі, судна і будівлі.

Загальна цифра людей, яким потрібна була евакуація в результаті стихійного лиха, становить близько 310 тисяч осіб, повідомляє японський телеканал NHK.