Новини 19:38

Політв'язня Клиха етапували до Верхньоуральська - адвокат

Про стан українця поки нічого невідомо.

Засудженого у Росії українця Станіслава Клиха етапували до Верхньоуральська, повідомив адвокат Ілля Новіков у п'ятницю, 3 березня на своїй сторінці у Facebook.

«Станіслава Клиха етапували до Верхньоуральська. Ми поки не знаємо точно, але судячи з усього - до сумновідомої «Верхньоуральської тюрми»», - написав Новіков. 

За його словами, про стан Клиха нічого не відомо, є сподівання отримати інформацію на наступному тижні.

Він також повідомив про те, що ще один українець - Микола Карпюк  на Володимирському централі принципово відмовився від робіт.

«Він і раніше говорив мені, що працювати в Росії не буде. У зв'язку з цим йому збираються посилити, а можливо, вже посилили режим утримання. Консул планує відвідати його найближчим часом» - додав Новіков.

Нагадаємо, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями.

У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

У січня Клиха, в якого в ув'язненні розвинувся психічний розлад, відправили на етап із Грозного до Челябінська.

схожі новини