Новини 10:00

У Азарова відмовилися від введення мита на бензин

Міністерство енергетики й вугільної промисловості відмовилося від ідеї введення мит на імпорт нафтопродуктів в Україну через різке зростання цін на нафту на світових ринках. Про це повідомив міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко в ефірі телекомпанії «5 канал».

«Сьогодні не час вводити мита, тому що сьогодні в результаті кризи в Північній Африці ми й так маємо напружену ситуацію. Тому це питання сьогодні на порядку денному не стоїть», - сказав він.

При цьому Бойко звинуватив окремих нафтотрейдеров у спекуляціях навколо теми введення мит для виправдання росту цін на своїх автозаправних станціях.

Нагадаємо, наприкінці 2010 року Міністерство енергетики й вугільної промисловості виступило за введення мита 80 євро/тонна на імпорт дизпалива й 130 євро/тонна на імпорт бензинів. Із проханням про введення мита до міністерства звернулися 6 вітчизняних НПЗ.

4 січня АМКУ порушив справу за фактом різкого підвищення цін на бензин марок А-95 і А-92 з боку компаній "Лукойл-Україна", "ОККО-Нафтопродукт", "Континент НефтоТрейд" (бренд WOG), "Альянс Холдинг" (Shell) і "Кершер" ("ТНК-ВР Коммерс").

Міністерство енергетики й вугільної промисловості пояснює зростання роздрібних цін на нафтопродукти в Україні світовими тенденціями й діяльністю окремих імпортерів палива, і вважає прийнятною сьогоднішню ціну на бензин. А експерти вважають, що ціни на бензин в Україні навіть є заниженими.