Новини 12:58

Винні у подорожчанні бензину можуть заплатити мільярдні штрафи

Антимонопольний комітет України може оштрафувати нафтотрейдерів на 1 млрд грн, якщо буде доведено цінову змову головних операторів внутрішнього ринку нафтопродуктів. Про це в інтерв’ю "Комсомольській правді в Україні" повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Як ви знаєте, сьогодні проводиться антидемпінгове розслідування відносно імпортерів нафтопродуктів. На завершальній стадії розслідування Антимонопольного комітету стосовно цінової змови головних операторів внутрішнього ринку нафтопродуктів. Якщо цей факт буде доведений, то на нафтотрейдерів можуть бути накладені безпрецедентні штрафи - до 1 млрд грн", - сказав міністр.

У той же час він відзначив, що сьогодні тенденції зростання цін на нафту спостерігаються і на світовому ринку, і це відображається на вартості палива. "Зі свого боку міністерство вугільної політики робить все можливе, щоб запобігти стрімкому подорожчанню цін", - запевнив Бойко.

Разом з тим він упевнений, що вітчизняні нафтопереробні заводи спроможні забезпечити країну власним паливом, і сьогодні вони завантажені на 30%.

Нагадаємо, 15 березня Антимонопольний комітет оголосить підсумки розслідування зростання цін на бензин марок А-95 і А-92 в кінці 2010-початку 2011 року в найбільших українських мережах АЗС.

Тоді стрімке підвищення вартості нафтопродуктів було зафіксовано у компаній "ОККО-Нафтопродукт" (мережа АЗС "Oкко"), "Континент Нафто Трейд" (WOG), "Альянс Холдинг" (Shell), "Лукойл-Україна" і "Кершер".

Минулого тижня найбільші оператори внутрішнього ринку нафтопродуктів оголосили про намір підвищити ціни на бензин до 10-10,2 грн за літр, пояснюючи таку необхідність зростанням вартості нафти і збільшенням ставок акцизного збору на нафтопродукти, відзначає Комерсант-Україна.

11 березня міністерство енергетики та вугільної промисловості встановило верхню межу цінового коридору в розмірі, що не перевищує 9,5 грн/л на бензин А-95 і 9,0 грн/л – на паливо на дизельне.

схожі новини