Новини 18:48

В уряді Польщі закликали ЄС не підтримувати переобрання Туска

Беата Шидло пояснила, чому Туск не може бути кандидатом від польського уряду.

Прем’єрка Польщі Беата Шидло звернулася до лідерів ЄС з листом, в якому попросила не підтримувати нинішнього главу Європейської Ради, польського політика Дональда Туска у переобранні на новий термін. Про це повідомляє RMF FM.

У листі Шидло пояснює останні дії польської дипломатії, пов'язані із висуванням на голову Європейської Ради Яцека Саріуш-Вольського і відсутність підтримки для Дональда Туска. За інформацією видання, лист поділений на три частини: у першій Шидло аргументує, чому Туск не може бути кандидатом від польського уряду, в другій дає позитивну оцінку Яцеку Саріуш-Вольському, а в третій - оцінює нинішню ситуацію в Європейському Союзі, та пише про глибоку кризу ЄС.

"Відсутність підтримки для Туска з боку свого уряду Шидло пояснює тим, що він перевищив повноваження та використав авторитет глави Європейської Ради в гострих внутрішніх суперечках ... підтримував антидемократичні дії нинішньої польської опозиції", – йдеться у повідомленні.

Про Саріуш-Вольського Беата Шидло пише, що це кандидат, який впорається з вимогою збереження неупередженості та зможе привнести до Європейської Ради нову якість політики.

"Представляє його як компетентного політика, з більш ніж 40-річним досвідом у питаннях європейської інтеграції. За словами Шидло, Саріуш-Вольський в змозі модернізувати і реформувати ЄС", - продовжує видання.

У третій частині польський прем’єр наголошує на тому, що "європейський проект переживає безпрецедентну кризу і його відновлення вимагає свіжого погляду на багато питань Європейського Союзу".

Нагадаємо, під час зустрічі глав держав ЄС на Мальті президент Європейської Ради Дональд Туск заявив про те, що він готовий залишитися на своїй посаді на ще один термін. Однак фінальне рішення буде оголошено не раніше ніж наступного місяця на іншому саміті ЄС у Брюсселі. Воно також залежатиме від результатів зустрічі між прем'єр-міністром Польщі Беатою Шидло та канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

схожі новини