Новини 2017-03-09 17:36

"Кримський диверсант" Захтей попросив позбавити його російського громадянства

За словами адвоката, у Андрія Захтея, крім російського, є українське громадянство.

Обвинувачений у справі «кримських диверсантів» Андрій Захтей написав заяву з проханням позбавити його російського громадянства, отриманого в 2014 році в Криму. Про це «Медузі» повідомив його адвокат Алєксандр Попков.

«Щодо мене сфальсифіковане звинувачення в особливо тяжкому злочині, і я дуже розчарований в судовій і правоохоронній системі Росії, у відсутності демократичних цінностей і верховенства закону, в зв'язку з чим не бажаю залишатися громадянином цієї країни», - сказано в заяві Захтея, адресованій управлінню ФМС Росії.

Попков пояснив, що у Андрія Захтея, крім російського, є українське громадянство.

Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє виходити з громадянства обвинуваченим у кримінальних справах.

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У цій справ затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами.