Новини 19:59

У Польщі відреагували на переобрання Туска головою Європейської ради

Пророкують, що таке рішення не віщує Європі нічого хорошого.

Представники влади Польщі критично відреагували на переобрання Дональда Туска головою Європейської ради, повідомляє Європейська правда з посиланням на TVP info.

Так, прес-секретар правлячої партії Польщі  Право і справедливість (ПіС) Беата Мазурек розкритикувала переобрання Туска.

"За нашою оцінкою, таке рішення не віщує Європі нічого хорошого, воно є поганим для Європи. Вперше в історії лідери держав ЄС підтримали людину всупереч позиції уряду країни, з якої ця людина походить", - заявила вона.

У свою чергу, глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в коментарі Onet.pl заявив, що вражений способом прийняття рішення про переобрання голови Європейської ради.

"Це означає, що ЄС рухається в непередбачуваному напрямку... Ми програли битву, але ситуація від цього не змінюється. Туск нам не допомагав і в майбутньому допомагати не буде", - сказав він.

На думку Ващиковського, тепер Туск може "ще гостріше атакувати польський уряд" на європейській арені.

"Ми не згодні з цим рішенням, але не маємо юридичної можливості його скасувати", - заявив дипломат.

Голова партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський поки не став коментувати переобрання Туска, відмовившись від спілкування з журналістами. Раніше він виступав у жорсткій опозиції до Туска, покладаючи на нього непряму провину за загибель свого брата - президента Леха Качинського у Смоленській катастрофі.

Нагадаємо, 9 березня Туск був обраний на другий термін головою Європейської ради. Перший термін Туска на посаді закінчується в кінці травня. Другий його термін на посту глави Євроради почнеться у червні 2017-го і триватиме 2,5 роки.

Зазначимо, що повторному висуненню на посаду намагалася перешкодити польська влада, яка звинуватила Туска в порушенні кодексу неупередженості міжнародного чиновника і втручанні у внутрішні справи країни.Крім того, на думку польського керівництва, сама процедура обрання голови Європейської Ради недостатньо опрацьована. У Варшаві вважають, що кандидати на цю посаду повинні висуватися державами-членами ЄС, а не головуючою в Раді ЄС країною.