Новини 19:03

Американські моряки в Японії отримали радіаційне опромінення

17 моряків з екіпажу гелікоптера з борту авіаносця ВМС США «Рональд Рейган» під час виконання рятувальної місії в зруйнованій цунамі Японії отримали радіаційне опромінення.

За результатми перевірки, моряки протягом години отримали місячну дозу радіації. Однак при цьому на флоті запевнили, що цей рівень «незначний», і від радіації вдалося позбутися після того, як екіпаж прийняв душ і вимився з милом.

За даними американських ЗМІ, авіаносець «Рональд Рейган», який знаходиться в 160 км від східного узбережжя Японії, пройшов через радіоактивну хмару з уражених реакторів японської АЕС.

Тим часом 7-й флот ВМС США вже відвів кораблі від пошкодженої АЕС «Фукусіма-1» після виявлення в тому районі невисокого радіоактивного забруднення.

Кораблі направлені до Японії для надання допомоги після руйнівного землетрусу і цунамі.

За невтішними прогнозами, кількість жертв стихійного лиха в Японії може перевищити 10 тисяч осіб.

Офіційно уже підтверджена загибель приблизно 5 тисяч людей.

Після землетрусу в Японії сталося два вибухи водню на атомній станції в префектурі Фукусіма.

Налякані японці заговорили про «другий Чорнобиль», але ситуацію вдається утримувати під контролем, поки цілий сам реактор. Його охолоджують в аварійному режимі - морською водою, але гарантувати безпеку в умовах, коли підземні поштовхи йдуть один за іншим, ніхто не береться.