Новини 12:59

Нафтотрейдери прогнозують чергове зростання цін на бензин

Асоціація «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» закликає уряд відмовитися від адміністративного регулювання, «необґрунтованих звинувачень учасників ринку у спекуляціях і соціальній безвідповідальності і перейти до пошуку виходу з ситуації, що склалася, шляхом відновлення діалогу».

Про це йдеться в поширеній 15 березня, заяві асоціації. В іншому випадку, за словами її учасників, ситуація на паливному ринку може розвиватися непередбачувано.

«Об'єднання змушене констатувати об'єктивний характер підвищення цін і неминучість подальшого подорожчання нафтопродуктів до 10,00-10,20 грн/л на бензин А-95 і до 9,30-9,50 грн/л на ДП.

На засіданні Експертно-аналітичної групи з питань ринку нафтопродуктів 11 березня з цим погодилися представники Антимонопольного комітету і Мінекономрозвитку. Однак Міненерговугілля відмовилося вести детальний діалог, встановивши свідомо неадекватний рівень ціни», - сказано в заяві асоціації.

Нафтотрейдери також заявляють про необхідність трьох цінових коридорів: для оптових цін, для українських палив Євро-2 і Євро-3, для европалива класу Євро-5.

«Поки ж Експертно-аналітична група продовжує ігнорувати встановлення коридору на оптові ціни для НПЗ та коридору для високоякісного палива Євро-5, що вносить плутанину в розуміння ситуації на ринку», - констатують власники АЗС.

Водночас асоціація схвалює рішення Міненерговугілля відмовитися від ідеї запровадження мита на імпорт нафтопродуктів.

«Серед першочергових заходів у нинішній ситуації має стати хоча б тимчасове зниження податків на нафтопродукти. Це єдиний дієвий метод, який сьогодні розглядають уряди країн Європи для боротьби з високими паливними цінами. Іншої можливості протистояти високій вартості нафти та нафтопродуктів немає», - заявив глава асоціації Леонід Осянчук.

Як повідомлялось, у березні вартість палива на українських АЗС почала стрімко підвищуватися. Через це міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що бачить спекулятивну складову в діяльності низки імпортерів на тлі світового зростання цін на нафтопродукти.

11 березня, Експертно-аналітична група встановила ціновий коридор, відповідно до якого ціна бензину А-95 у роздробі не повинна перевищувати 9,50 грн/л.

На думку учасників ринку, у випадку збереження цього рівня цін на нафтопродукти і нафту у світі, найпопулярніша марка бензину А-95 протягом березня повинна подорожчати в роздробі до 10 грн/л і вище.

Тим часом, автогосподарство МВС України за результатами тендеру 11 березня уклало угоду з ТОВ «Континент Нафто Трейд», яке належить Ігорю Єрємєєву, на купівлю бензину А-95 за талонами обсягом 60 тис літрів за 700,20 тис грн., або 11,67 грн за літр.

Також автогосподарство МВС придбало у ТОВ «КиївАгроНафтоТрейд» за 3,20 млн грн. 14700 л бензину А-80, 281542 л бензину А-95, 27246 л дизельного палива.

Раніше автобаза Держуправління справами президента придбала паливо вартістю 37,65 грн за літр.

схожі новини