Новини 07:22

Працівники АЕС "Фукусіма-1" покинули станцію

Через підвищення рівня радіації в реакторах атомної електростанції "Фукусіма-1" робітники були змушені покинути територію АЕС. Про це заявив представник японського уряду Юкіо Едано.

Незадовго до цього над третім реактором піднявся стовп білого диму, а ще раніше на четвертому енергоблоці, де знаходиться басейн для відпрацьованих паливних стрижнів, вдруге за два дні спалахнула пожежа.

Займання сталося в зовнішньому корпусі захисної оболонки реактора. Пожежа була погашена.

Раніше, в ніч на вівторок там стався третій вибух, від нього постраждав реактор № 2, який був зупинений ще до землетрусу. Всього на станції шість реакторів.

Оголошена евакуація жителів у радіусі 20 км від станції. Тим, хто живе на відстані від 20 до 30 км, рекомендовано не залишати свої будинки. Крім того, влада заборонила всі польоти над АЕС в радіусі 30 км.

Як повідомляє МАГАТЕ, японська влада обстежила на предмет опромінення 150 осіб; 23 з них знадобилася дезактивація, передає Reuters.

Військово-морські сили США також підтверджують, що у частини особового складу, дислокованого в Японії, виявлено ознаки опромінення малими дозами радіації.

За даними компанії-оператора АЕС Tokyo Electric Power Co (Tepco), радіаційний фон в зоні аварії такий, що при опроміненні за одну годину людина отримує дозу радіації, ojу вісім разів перевищує річну норму. Раніше був зафіксований різкий стрибок, але пізніше рівень радіації знову знизився, повідомив представник уряду Японії.

Підвищена радіація зафіксована в Токіо, що знаходиться за 250 км від станції, але пізніше і там її рівень знизився, повідомляє AgencyFrance-Presseз посиланням на мерію міста.

Через підвищення рівня радіації ВВС та деякі інші ЗМІ відкликали своїх співробітників із зони лиха. Крім того, ряд країн почав перевіряти авіапасажирів, що прилітають з Японії, на радіоактивне зараження.

Система охолодження АЕС "Фукусіма-1" була пошкоджена 11 березня землетрусом магнітудою 9,0. Представник японського уряду повідомив AgencyFrance-Presse, що незначне підвищення температури було зафіксовано і ще на двох реакторах.

Всього в результаті землетрусу магнітудою 9,0 і руйнівного цунамі у Японії втратили житло близько півмільйона людей. Підтверджено загибель понад 2400 осіб, проте ця цифра далеко не остаточна і влада припускає, що вона може досягти 10 тисяч.

Аварія на японіській АЕС, побудованій в 1970-і роки, викликала тривогу за безпеку інших ядерних об'єктів у світі. У Німеччині канцлер Ангела Меркель розпорядилася на три місяці заглушити сім реакторів АЕС, запущених до 1980 року.

Французьке управління по ядерній безпеці відносить аварію на "Фукусіма-1" до шостої категорії складності. Найвищу, сьому ступінь складності мала аварія на Чорнобильській АЕС у Радянському Союзі в 1986 році.