Новини 2017-03-28 16:25

В Україні запровадили нові тарифи на транспортування газу по ГТС

Рішення ухвалили на відкритому засіданні Національної комісії.

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), із 1 квітня встановила нові тарифи за вхід в газотранспортну систему для компаній, які видобувають газ в Україні. Про це йдеться у повідомленні  Асоціації газодобувних компаній України у вівторок, 28 березня. 

Зазначається, що тариф встановили в розмірі 296,80 грн тис. м3. 

Як інформують в Асоціації, аналіз доступних практик європейських країн показує, що український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі та більше, ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень.

Як йдеться у повідомленні прес-служби Кабінету міністрів України у вівторок, 28 березня. Національна комісія затвердила тарифи на послуги транспортування та розподілу природного газу за новою методологією.

Зазначається, що чинна роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів становить 6879 грн за 1000 куб. м (з ПДВ), у структурі якої вартість послуг транспортування та розподілу природного газу, що визначена НКРЕКП, становить лише 13%.

За даними прес-служби, згідно із Законом України «Про ринок природного газу» передбачено здійснення оплати вартості послуг транспортування та розподілу природного газу як плати за потужність.

У вівторок, 28 березня, на відкритому засіданні Національної комісії ухвалили рішення про затвердження за новою методологією тарифів: на послуги транспортування природного газу для споживачів України для точок входу і точок виходу для ПАТ «Укртрансгаз» та на на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

Повідомляється, що нова методологія, за якою визначено тарифи, розроблена з урахуванням досвіду країн Євросоюзу та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу.

Нагадаємо, Нафтогаз знизив ціну на газ для промислових споживачів. У квітні ціна має знизитися на понад 10%.

Як повідомлялося, в січні 2017 року ціна на газ для промспоживачів за передоплатою і без наявності боргів була встановлена ​​НАК на рівні 7 тис. 551,6 грн за 1 тис. куб. м, в лютому - 9 тис. 214,8 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ), в березні - 8 тис. 553,6 грн за 1 тис. куб. м (всі - з ПДВ).

схожі новини