Новини 18:18

Україна направила Білорусі ноту з метою отримання повної інформації про затриманих українців - МЗС

Міністерство закордонних справ вимагає повної інформації про причини і обставини затримання українських громадян.

Міністерство закордонних справ України вимагає повної інформації про причини і обставини затримання українських громадян у Білорусі. Про це заявив начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич у вівторок, 28 березня.

"За попередньою інформацією, затриманий ще один громадянин України, який міститься в центрі ізоляції правопорушників в Мінську", - сказав Кирилич.

Він не назвав прізвище другого затриманого українця, зазначивши лише, що напередодні ввечері не було відомо, яке покарання йому винесли в Мінську.

Кирилич повідомив, що Україна направила в Білорусь ноту з метою отримання повної і об'єктивної інформації про причини і обставини затримання українських громадян.

Першому затриманому в Мінську громадянину України - Руслану Терещенко, призначили 15 діб арешту, звинувативши в дрібному хуліганстві і непокорі законній вимозі посадової особи. За словами Кирилича, найближчим часом затриманого відвідає український консул, щоб визначити умови його утримання.

Раніше в понеділок, 27 березня, посольство України в Білорусі підтвердило затримання в Мінську правоохоронцями першого громадянина України.

Як повідомлялося, у Білорусі суд до 15 діб арешту засудив громадянина України Руслана Терещенка, затриманого за участь у демонстраціях 25 березня.  

Нагадаємо, що в Мінську 25 березня проходив День волі. Заплановані заходи змінилися масовими затриманнями. Повідомлялося про затримання сотень громадян, а також 57 правозахисників і журналістів. Згодом їх відпустили, серед них виявилися четверо людей із посвідкою на проживання в Україні.

схожі новини