Новини 18:38

Із Білорусі депортують двох українців, яких затримали на мітингах у Мінську

Відповідне рішення прийняв суд.

У Білорусі суд ухвалив депортувати в Україну 2 українців, затриманих на мітингу в Мінську 25 березня. Про це повідомив офіційний представник департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, передають "Українські новини".

"Під час протестних акцій в Мінську затримано трьох громадян України. Одного з них притягнуто до адміністративної відповідальності та арештовано на 15 діб. Щодо двох інших суд прийняв рішення депортувати їх в Україну", - сказав він.

Також Кирилич повідомив, що наразі затримані українці перебувають в центрі ізоляції правопорушників в Мінську.

Раніше повідомлялося, що посольство України в Білорусі звернулося з нотою до Міністерства закордонних справ Білорусі з проханням сприяти наданню дозволу співробітнику консульства відвідати затриманих українців.

Причини затримання українців кваліфікують як дрібне хуліганство і непокору законному розпорядженню або вимозі посадової особи державного органу під час виконання ним службових обов'язків.

Нагадаємо, у Білорусі суд до 15 діб арешту засудив громадянина України Руслана Терещенка, затриманого за участь у демонстраціях 25 березня.  

Крім того, напередодні стало відомо про затримання ще двох українців.

Як відомо, в Мінську 25 березня проходив День волі. Заплановані заходи змінилися масовими затриманнями. Повідомлялося про затримання сотень громадян, а також 57 правозахисників і журналістів.

 

схожі новини