Новини 2017-04-03 22:42

Гройсман звернувся до Нацкомісії з проханням переглянути рішення про абонплату за газ

Прем’єр наголосив, що рішення про введення абонплати може обернутися зростанням платежів за газ для різних категорій споживачів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до керівника Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг із проханням переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу. Відповідне звернення прем’єр підписав і направив керівництву Нацкомісії, повідомляє Урядовий портал.

«Прошу переглянути рішення НКРЕКП із метою недопущення зростання сумарної вартості газу для окремих категорій споживачів. Про вжиті заходи прошу проінформувати Кабінет Міністрів», - йдеться у зверненні глави Уряду.

Гройсман нагадав, що згідно з аналізом, проведеним фахівцями, рішення про введення абонплати може обернутися зростанням платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься декількох мільйонів домогосподарств.

«Уряд виходить з того, що будь-які рішення, спрямовані на впорядкування оплати послуг з постачання газу відповідно до законодавства, не повинні призводити до збільшення щомісячних платежів абонентів», - наголошується у зверненні.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, зокрема й населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата»). Остання розраховуватиметься, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача.

схожі новини