Новини 2017-04-04 07:27

Порошенко заявив, що рішення про абонплату на газ має бути призупинене

Глава держави звернувся Кабінету міністрів та Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Дія постанови про абонплату за газ має бути призупинена, заявив президент України Петро Порошенко у вівторок вночі, 4 квітня, та звернувся до Кабінету міністрів та Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з метою призупинення дії відповідного рішення. 

«Дія цієї постанови має бути призупинена! Звертаюся до Уряду і НКРЕКП знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів і поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує», – йдеться у заяві президента.

Він додав, що без діалогу з людьми такі рішення не приймаються.

Нагадаємо, напередодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до керівника НКРЕКП із проханням переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу.

28 березня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, зокрема й населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата»). Остання розраховуватиметься, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача.