Новини 2017-04-08 11:50

У РФ політв'язня Шура тортурами змушують відмовлятися від зустрічі з консулом – правозахисниця

За словами Яни Гончарової, Шура закрили в одиночній камері без опалення, їжі і туалету.

У Росії українського політв'язня Віктора Шура «для профілактики» закрили в одиночній камері без опалення, світла, води і туалету, щоб він відмовився від зустрічі з українським консулом. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє координатор проекту «РосУзник» Яна Гончарова.

У п'ятницю, 7 квітня, до засудженого за «шпигунство» українця Віктора Шура приїжджав консул України Геннадій Брескаленко.

До цього, за словами Гончарової, співробітники колонії кілька разів змушували Шура написати відмову від зустрічі з консулом, погрожуючи йому. Цього разу також його викликали і змусили письмово відмовитися від зустрічі.

"Коли Віктор не став цього робити, його "для профілактики" закрили в одиночній камері без світла, опалення, меблів, води, їжі і туалету. Протримали його там до 7 вечора, сказавши, що "ні в якому разі не дадуть зустрітися з консулом" », - написала російська правозахисниця.

З моменту переведення в Брянськ Шур не отримує листів і, як і раніше, не отримує газет.

"Крім як тортурами, назвати це більше ніяк не можна", - наголошує Гончарова.

«Підтримка для них там дуже важлива, і важливо показувати, що ніхто не забутий», - додала вона.

Нагадаємо, Віктора Шура засудили до 12 років колонії суворого режиму за те, що він нібито займався в Брянській області розвідувальною діяльністю за завданням Державної прикордонної служби України.

схожі новини