Новини 11:35

Приватбанк у ніч перед націоналізацією провів шахрайські операції на 16 млрд грн – Гонтарева

Глава НБУ пообіцяла аудиторський висновок найближчим часом.

У Приватбанку перед націоналізацією провели шахрайські операції на понад 16 млрд грн. Про це заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва на прес-конференції.

«В останню ніч вони (Приватбанк - Ред.) провели шахрайські махінації на суму більш ніж 16 млрд гривень. Дуже скоро ви побачите аудиторський висновок. В уже опублікованому меморандумі з МВФ ви можете побачити, які кроки країна буде робити, щоб повернути ці всі вкрадені гроші», — заявила Гонтарева.

За її словами, постаудит показав, що докапіталізація банку потребує ще більше державних коштів.

«Не 97% корпоративного портфелю було видано пов’язаним особам, а всі 100%. Це означає, що потреба у докапіталізації ще більша і державі потрібно буде ще більше грошей, аби компенсувати збитки за управління банком цією так званою командою олігархів та менеджментом Приватбанку», — зазначила Гонтарева.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив,що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.

У лютому 2017 року Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів України докапіталізувати Приватбанк на суму 9,8 млрд гривень. 

схожі новини