Новини 2011-03-19 17:46

Саркозі оголосив про початок військових дій у Лівії

Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив в Парижі про початок в найближчі години повітряних ударів по військах Каддафи в Лівії.

"Керівник ЛАДі Євросоюзу і представники США спільно прийняли рішення забезпечити виконання резолюції Радбезу ООН 1973 і припинити негайно бойові дії і насильство стосовно мирного населення в Лівії. Учасники вирішили вжити усіх необхідних заходів, зокрема - військового характеру, для того, щоб виконати рішення Радбезу ООН. Відповідно до нашої угоди з нашими партнерами наші ВПС битимуться проти ВПС Лівії полковника Каддафи в районі Бенгазі", - заявив Саркози після міжнародної наради по Лівії в Єлісейському палаці в суботу.

Таким чином, президент Франції, оголосив "про початок втручання до Лівії" відповідно до резолюції СБ ООН для "захисту населення від безумства режиму".

За деякими даними, військові літаки Франції уже проводять розвідувальні польоти над територією Лівії.

Нагадаємо, 19 березня у місті впав військовий літак. З Бенгазі надходили повідомлення, що західна частина міста впродовж кількох годин піддавалася авіаударам.

Раніше уряд Муаммара Каддафі оголосив  про припинення вогню проти повстанців, згідно з резолюцією  ООН.

У четвер 17 березня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, якою забороняються польоти над Лівією, для виконання цього заходу Велика Британія і Франція мали намір відправити до повітряного простору країни винищувачі. Крім цього, документом передбачено вжити будь-які заходи для захисту мирного населення Лівії, включаючи бойові дії, за винятком застосування міжнародних сухопутних сил.

Лівійський лідер Каддафі у свою чергу 19 березня заявив, що будь-які військові дії Заходу проти Лівії розцінюватимуться як пряма агресія.

схожі новини