Новини 2011-03-21 07:32

Ракетні удари міжнародної коаліції знищили резиденцію Каддафі

Адміністративний будинок на території резиденції лівійського лідера Муамара Каддафі в Тріполі повністю зруйнований в результаті точкових авіаударів міжнародної коаліції. Він служив центром "командування та контролю" військ лівійського лідера.

Журналісти розповідають, що чотирьохповерхова адміністративна будівля повністю зруйнована. Повідомлень про жертви поки немає. Повідомляється, що у цій будівлі містився командний центр, однак Пентагон заперечує, що Муаммар Каддафі був мішенню атаки.

За повідомленням державного лівійського телебачення, в результаті обстрілів загинуло сорок вісім людей і більше ста п'ятдесяти людей отримали поранення.

Американські військові очікують, що найближчими днями контроль за військовою операцією в Лівії візьмуть на себе або сили НАТО, або франко-британська коаліція.

«Ми очікуємо, що протягом кількох днів зможемо передати основну відповідальність за військові дії на інші країни. Ми будемо продовжувати підтримувати коаліцію, залишимось членом коаліції і будемо мати свою військову роль у коаліції, але ми не гратимемо головну роль», – заявив міністр оборони США Роберт Гейтс.

За даними Пентагона, під час операції лівійські засоби протиповітряної оборони зазнали істотних збитків.

Тим часом надходять повідомлення з міста Бенгазі, яке досі утримують повстанці. Там тривають сутички з проурядовими силами, військові використовують міномети і гранатомети.

У Північно-Атлантичному альянсі немає згоди про подальші кроки організації щодо Лівії. Є домовленість про те, що НАТО посилить військове ембарго Організації Об'єднаних Націй щодо Лівії. Однак плани посилити зону заборонену для польотів над Лівією зустріли опір зі сторони Туреччини, яка виступає проти інтервенції НАТО до Лівії. Для того, щоб ухвалити таке рішення, усі двадцять вісім членів організції мають його підтримати.

Арабська Ліга, яка підтримувала військову операцію проти Лівії, заявила, що тепер напад виходить за рамки операції щодо встановлення зони, забороненої польотів.

Водночас, перша арабська країна - Катар - приєдналась до військової кампанії проти Ліївії і надіслала чотири своїх військових літаки.

20 березня лівійський лідер Муаммар Каддафі у зверненні до нації заявив про відкриття військових складів для озброєння населення. Більше 1 млн озброєних громадян повинні поповнити так звані народну армію, народну гвардію і революційну гвардію. У Лівії багато громадян пройшли військову підготовку і числяться в резерві збройних сил.

 

В четвер Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію яка передбачає можливість проведення іноземної військової операції для захисту населення Лівії від військ Каддафі. Військова операція почалася 19 березня. Учать у ній бере так звана «західна коаліція», до якої увійшли США, Великобританія, Франція, Італія і Канада.

За повідомленням ЗМІ, загалом було випущено 124 ракети Tomahawk морського базування впродовж суботи та неділі по території Лівії підводні човний есмінці США і Великобританії, що розташовані в Середземному морі.

Лівійські офіційні ЗМІ повідомили про удари коаліції по цивільних об'єктах у великих містах, у тому числі Тріполі, Бенгази і Зуваре, і нафтосховищам в районі Місрати, внаслідок чого там спалахнули пожежі.

схожі новини