Новини 2011-03-21 08:28

Один з лідерів зернового експорту оскаржує в суді законність розподілу квот

Компанія "Нібулон" звернулася до Миколаївського окружного адміністративного суду з вимогою підтвердити, що при розподілі квот на експорт зернових 11 січня Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та Державна інспекція з контролю за якістю сільгосппродукції допустили порушення. Про це заявив заступник гендиректора компанії Андрій Васильєв.

Розгляд позову повинен відбутися 23 березня.

При розподілі квот на експорт зернових 11 січня отримати їх не змогли лідери зернового експорту минулих років - компанії Cargill, Toepfer, Louis Dreyfus, Soufflet Group і "Нібулон". Причиною цього стала відмова Мінагрополітики підтвердити у них наявність обсягів зерна для експорту.

Наявність зерна була обов'язковою умовою для видачі експортної квоти. Держінспекція і Мінагрополітики не підтвердили наявність у компанії необхідних обсягів зернових для експорту, у той час як вони в неї були.

"Примітно, що після того, як квоти були розподілені, Держінспекція підтвердила наявність обсягів зернових у нашої компанії", - зазначив Васильєв.

У разі перемоги в суді "Нібулон" спільно з іншими зернотрейдерами розраховує домогтися скасування результатів розподілу квот і виділення додаткових обсягів квоти, а також відшкодування збитків, понесених через невиконання експортних контрактів.

За даними партнера адвокатського об'єднання "Волков, Козьяков і партнери" Олексія Волкова, позови до судів щодо допущених при розподілі квот порушень готують ще кілька компаній.

Про непрозорості при розподілі квот і втручанні держави в роботу ринку зерна раніше заявляв і торговий представник США Рон Кірк. У відповідь на його звернення прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Мінекономрозвитку і Мінагрополітики вивчити питання встановлення та розподілу квот на експорт зерна.

Найбільшу квотуотримала компанія "Хліб Інвестбуд". Як раніше повідомляв Тиждень, за монополістом ринку - компанією "Хліб Інвестбуд" стоять російські інтереси, а точніше інтереси конкретної персони - Владіміра Путіна. Офіційні документи, які отримав Тиждень, наочно засвідчили: з серпня 2010 року держава не контролює віднедавна головного зернотрейдера.