Новини 17:22

СБУ викрила в Києві потужний канал фінансування терористів "ДНР"

Правоохоронці вилучили $1 млн 622 тис., 3 млн 145 тис. грн, €258 тис., 55 тисяч російських рублів та 40 грамів золота у злитках.

Працівники Служби безпеки України перекрили у Києві потужний канал фінансування терористичної організації «ДНР». Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, правоохоронці встановили, що троє мешканців Донбасу за вказівкою верхівки так званої «ДНР» прибули до столиці для організації фінансової підтримки бойовиків. Зловмисники створили у Києві мережу підпільних пунктів обміну валюти.

Читайте також: ГПУ викрила схему фінансування тероризму через українську компанію, якою керує громадянин Росії

За інформацією спецслужби, з початку року вони переправили на тимчасово окуповану терористами територію Донеччини валюту на більше ніж шістдесят мільйонів у гривневому еквіваленті. Працівники СБУ задокументували, що гроші з кур’єрами зловмисники переправляли безпосередньо до так званого «Центрального республіканського банку ДНР», а потім використовували їх для потреб незаконних збройних формувань бойовиків.

Оперативники спецслужби затримали організатора фінансування терористів та двох його спільників під час передачі кур’єру ста тисяч американських доларів.

Під час обшуків за місцем проживання зловмисників та у двох банківських скриньках організатора правоохоронці вилучили 1 мільйон 622 тисячі доларів США, 3 мільйони 145 тисяч гривень, 258 тисяч євро, 55 тисяч російських рублів та 40 грамів золота у злитках.

У СБУ повідомили про відкриття кримінального провадження за ч. 3 ст. 258-5 Кримінального кодексу України. Організатору, затриманому згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, оголошено про підозру у скоєнні злочину. Наразі тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Нагадаємо, в березні в Києві працівники Служби безпеки затримали переселенця з тимчасово окупованих територій Донеччини, який організував канал фінансування терористичної організації «ДНР». Гроші використовувались на шкоду державним інтересам України для планування та проведення диверсійних акцій.

Раніше у Києві затримали одного з топ-менеджерів мережі супермаркетів, через яку фінансувалася терористична організація "ДНР"

Як повідомлялося, у лютому 2017 року Служба безпеки України викрила механізм фінансування терористів "ЛНР" урядом Росії. За інформацією СБУ, сепаратисти значною мірою використовували ці кошти для пропагандистської роботи в Україні.

схожі новини