Новини 16:39

Янукович готовий продати частину «Нафтогазу»

Президент Віктор Янукович вважає доцільним здійснення первинного публічного розміщення акцій (IPO) Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" для залучення коштів на розвиток. Про це він сказав на засіданні керівної ради комітету з економічних реформ.

"Необхідно залучити кошти на зовнішніх і внутрішніх ринках для забезпечення фінансової стабілізації НАК "Нафтогаз України" і реалізації інвестиційних проектів компанії, створити на її базі прозору і ефективну вертикально інтегровану компанію. Якщо для цього необхідно поступитися частиною компанії, продати на міжнародних біржах певну частину акцій - на це треба йти", - вважає Президент.

Янукович підкреслив, що необхідно приймати реальні кроки для оздоровлення "Нафтогазу" і залучати ефективного інвестора.

Нагадаємо, "Нафтогаз" розраховує вийти на IPO в 2012-2013 роках. Зі слів голови правління НАКу Євгена Бакуліна, компанія поки не визначилася з біржовим майданчиком, а також з тим, куди направляти залучувані від IPO кошти: на погашення кредитів або на розвиток компанії.

Бізнесмен та голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ пропонує вивести НАК «Нафтогаз» на фондовий ринок та продати 20-25 % акцій, щоб Україна стала незалежним гравцем на світовому газовому ринку

"Нафтогаз" є монополістом з транспортування газу транзитними газопроводами, монополістом з транспортування нафти нафтопроводами, а також найбільшим видобувачем нафти і газу в Україні.

схожі новини