Новини 2011-03-21 18:09

Медведєв розкритикував висловлювання Путіна про Лівію

Росія свідомо не застосувала право вето при голосуванні за резолюцію Радбезу ООН № 1973 щодо Лівії, оскільки не вважає резолюцію неправильною. Про це журналістам заявив президент Росії Дмитро Медведєв.

«Росія не скористалася (правом вето) з однієї причини - я не вважаю цю резолюцію неправильною, більше того, я вважаю, що ця резолюція в цілому відображає і наше розуміння того, що відбувається в Лівії, але не в усьому, тому ми своїм правом вето не скористалися, і це була кваліфікована відмова від вотування», - сказав Медведєв.

Президент вважає неправильним говорити про те, що «ми не розуміємо, що робимо». «Ми свідомо це зробили, на це були мої інструкції Міністерству закордонних справ, вони були виконані», - заявив Медведєв.

Також президент заявив, що вважає неприпустимим висловлювання про «хрестові походи» з приводу ситуації в Лівії.

Нагадаємо, раніше в понеділок прем'єр-міністр Росії Володимир Путін засудив резолюцію Радбезу ООН по Лівії, назвавши її «неповноцінною», і заявив, що вона «нагадує середньовічний заклик до хрестового походу».

Заяви Медведєва прозвучали напередодні візиту в Москву глави міноборони США Роберта Гейтса. 

Нагадаємо, 19 березня по території Лівії нанесені авіаційні і ракетні удари силами міжнародної коаліції. Це стало наслідком прийняття резолюції Ради безпеки ООН, яка забороняє військовим літакам армії уряду цієї країни літати над її територією. Росія при голосуванні за резолюції утрималася. Україна ж підтримала цей документ.

20 березня Росія закликала держави, що здійснюють військову операцію в Лівії, припинити «невибіркове застосування сили».

схожі новини