Новини 2011-03-21 18:36

Тисячі невдоволених освітян вийшли сьогодні на акції протесту

Близько 1 тис. педагогів і медиків провели мітинг на площі в центрі Дніпропетровська з вимогою покращити фінансування системи освіти і охорони здоров'я.

Мітингувальники тримали прапори своїх профспілок і плакати з написами: "Нинішнє становище освіти - завтрашній день України", "Ні підвищенню тарифів", "Віддайте вчителю законодавчо затверджене", "Гідну зарплату вчителеві", "Геть Табачника з освіти та уряду".

"Ми вимагаємо на сьогодні хоча б вирішення 2 позицій: 20% надбавки до окладу педагогів, друге - вимагаємо збільшення видатків на освіту в бюджетах всіх рівнів і виконання зобов'язань за генеральною згодою відносно скорочення розриву між окладом співробітника 1 тарифного розряду та мінімальною зарплатою", - сказала голова обласної організації працівників освіти і науки Галина Белікова.

У Донецьку на мітинг вийшли близько 4 тис. членів Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки.

Учасники протесту тримали прапори ВНЗ і профспілок працівників освіти, а також плакати: "Учителеві - гідну зарплату ", "Рік освіти - виживемо чи ні", "Обіцяли 20% надбавки. Де вони?", "Освіті - державну турботу", "Єдину тарифну сітку", "Стипендію на рівні прожиткового рівня", "Студентська наука - майбутнє країни".

Лідери профспілкових організацій і співробітники системи освіти виступили перед учасниками мітингу з критикою наявної системи оплати праці педагогів.

З їхніх слів, педагогам недоплачують значні суми. "Якщо з 1 квітня мінімальна зарплата буде 960 гривень і наш тарифний розряд буде встановлений на такому ж рівні, це значить, що всім перерахують посадові ставки й оклади і ми будемо отримувати те, що маємо отримувати. Сьогодні ж зарплата вчителя становить лише 42% від середньої у промисловості, при цьому, відповідно до статті 57 закону "Про освіту", зарплата педагогів має їй відповідати", - сказала голова Донецького обкому профспілки працівників освіти і науки Ася Горшкова.

Учасники мітингу вирішили направити делегацію для участі у Всеукраїнській акції протесту, що відбудеться 22 березня в Києві.

На площі Фестивальній у Запоріжжі з вимогою покращити фінансування системи освіти й охорони здоров'я мітингували близько 1,2 тис. педагогів і медиків.

Мітинг учасники протесту розпочали о 13:00 звуком дзвіночків, який символізував урок для влади.

У резолюції мітингу висунуто вимоги до Президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради забезпечити бюджетне фінансування галузі відповідно до законодавства розміром 10% ВВП, забезпечити гідну зарплату і пенсію педагогам, а працівників сільських шкіл - безкоштовним упорядженим житлом.

Від місцевих органів влади учасники акції вимагають забезпечити повне бюджетне фінансування зарплат, відпускних, лікарняних і відрядних, припинити практику примусових відпусток педагогів за свій рахунок, відновити виплату надбавок і доплат, не допускати підвищення тарифів на проїзд і комунальні послуги.

У разі ігнорування їхніх вимог педагоги мають намір оголосити страйк.

Усі ці мітинги відбувалися у рамках Всеукраїнської акції протесту профспілки працівників освіти і науки.

Нагадаємо, сьогодні близько 5 тисяч педагогів провели мітинг на проспекті Свободи в центрі Львова з вимогою поліпшити фінансування системи освіти.