Новини 17:45

В АП прокоментували інформацію про позбавлення Артеменка українського громадянства

Також співрозмовник журналістів пояснив, чому відповідний указ не опублікований на офіційному порталі глави держави.

Президент України Петро Порошенко справді підписав указ про позбавлення громадянства низки осіб, серед яких народний депутат Андрій Артеменко. Про це кореспондентові Укрінформу повідомив співрозмовник в Адміністрації президента.

“Наскільки мені відомо, указ про позбавлення громадянства Артеменка та декількох інших осіб справді був підписаний президентом. Однак, оскільки це акт індивідуальної дії, то він не публікується на офіційному сайті президента. Інформація може бути надана лише на відповідний запит”, - сказав співрозмовник, коментуючи відповідні повідомлення у ЗМІ.

Нагадаємо, раніше народний депутат від “Радикальної партії” Андрій Лінько опублікував фото копії указу президента України від 29 квітня №119/2017 про позбавлення громадянства п’яти осіб, серед яких нардеп Андрій Артеменко та екс-радник голови Одеської ОДА Олександр Боровик.

Як повідомлялося, 21 квітня Генеральна прокуратура України звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова із проханням ініціювати через Державну міграційну службу процедуру втрати громадянства України народним депутатом Верховної Ради Андрієм Артеменком.

Артеменко — ініціатор проекту закону про внесення змін до закону про громадянство України щодо подвійного громадянства. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Артеменко документально підтвердив прокуратурі, що має громадянство Канади, крім українського громадянства. При цьому Луценко продемонстрував журналістам копію канадського паспорта депутата.

Також нагадаємо, що в лютому 2017 року газета New York Times повідомила, що Андрій Артеменко передав адміністрації президента США Дональда Трампа підготовлений ним план врегулювання конфлікту на сході України. План, зокрема, передбачає проведення загальноукраїнського референдуму про передачу Україною Росії Криму "в оренду на термін від 50 до 100 років", а також "виведення російських військ з східної України". Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції.

Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду і викликала його на допит у якості свідка.

схожі новини