Новини 08:31

У Дніпрі призначили службове розслідування щодо сутичок 9 травня

Результати розслідування покажуть, чи гідно вела себе поліція і чи правильно застосовувала спеціальні засоби.

У Дніпрі призначили провести службове розслідування щодо дій поліції під час масових заходів 9 травня, повідомив на брифінгу начальник Дніпровського відділу поліції Андрій Бідило.

За його словами, результати службового розслідування покажуть, чи гідно вела себе поліція, чи правильно застосовувала спеціальні засоби.

Бідило також повідомив, що під час масових заходів 9 травня у місті поліція вилучила чотири ножі, три одиниці травматичної зброї, одну одиницю газової зброї, шість газових балончиків, балаклави тощо, а також в одного з учасників заходу вилучили каністру з хімічною сумішшю зі специфічним запахом.

Зазначається, що нині триває експертиза вмісту вилученої 10-літрової ємності.

Він також поінформував, що каністру, а також ніж, газовий балончик та дві балаклави, поліція вилучила саме в затриманих у центрі міста юнаків.

«Ідучи на захід із таким арсеналом, люди не прийшли покладати квіти. Можливо, були інші цілі. Їм було запропоновано показати поклажу в рюкзаках, на це в нас є право, передбачене законом України «Про поліцію». Нам відмовили, чим були порушені законні вимоги працівників поліції, тому їх затримали, доправили до райвідділу, де встановлені їхні особи, після цього їх відпустили», – сказав Бідило.

Раніше громадський активіст Кирило Дороленко повідомляв, що затриманими у центрі міста є активісти громадської організації «Січ», які відмовлялися показати поліції вміст своїх наплічників. Пізніше Дороленко повідомив, що всіх затриманих відпустили.

Нагадаємо, у Дніпрі 9 травня під час ходи до монументу Слави представників Соціалістичної партії та партії «Опозиційний блок» між ветеранами АТО і охороною та поліцією виникли сутички. Поліція застосувала кийки, постраждало декілька ветеранів АТО, одного з розбитою головою забрала швидка допомога. Як пояснили правоохоронці, конфлікт розпочався через те, що соціалісти йшли колоною з рожевими прапорами своєї партії. На прохання їх опустити не відреагували. Також кілька ветеранів АТО зупинили колону «Опозиційного блоку», що йшла також до монументу Слави із синіми кульками. Тут сутичка виникла між ветеранами АТО й чоловіками спортивної зовнішності. Загалом до відділень поліції було доставлено 15 осіб. Травмовано 14 осіб – 8 учасників заходу та 6 поліцейських.