Новини 20:45

ЗМІ оприлюднили фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета

Команда виявила щонайменше шістьох свідків, які були присутні на місці злочину.

Журналісти оприлюднили фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета, що був створений редакцією розслідувань "Слідство.Інфо" і представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP.

Читайте також: У Нацполіції озвучили пріоритетну версію вбивства журналіста Шеремета

«У липні 2016 року журналіст Павло Шеремет був убитий у центрі Києва — по дорозі на роботу у його машині спрацював вибуховий пристрій. Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом із колегами з міжнародної мережі OCCRP з перших годин працювали на місці подій, у фільмі ретельно проаналізовано події ночі перед вбивством. Журналістське розслідування почалося з ретельного дослідження моменту закладання вибухівки. Саме тоді й виникли перші питання до слідства», - пише «Громадське».

Також повідомляється, що команда виявила щонайменше шістьох свідків, які були присутні на місці злочину.

Були опитані представники «Азову», з якими ввечері перед вбивством спілкувався Шеремет. Тоді вони помітили стеження.

Також, в результаті перегляду відео з камер спостережень, було ідентифіковано автомобіль марки Шкода. Журналісти звернулися до фахівців з проекту BELLINGCAT, щоб ті допомогли розпізнати номерний знак автомобіля. 

Розслідувачі мережі спеціалізуються на роботі з відкритими джерелами, зокрема відео та зображеннями.  Timmy, журналіст з Німеччини, взявся за вивчення відео. Він розповів, що на відеозапису було багато цифрового шуму, тому, щоб розпізнати цифри, він мав зробити кожен кадр з відео як окреме фото. Зрештою, Timmy вдалося розпізнати номер загадкової автівки, що може допомогти знайти вбивць Шеремета.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.