Новини 21:10

Журналісти з’ясували, що працівник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством

Автівку зафіксували кілька камер спостереження.

Колишній чи теперішній працівник СБУ був помічений на відео з камер спостережень в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета. Про це стало відомо із фільму журналістів OCCRP та Слідства.Інфо, які провели незалежне розслідування вбивства.

Згідно з даними розслідування, працівник на ім'я Ігор Устименко працював в СБУ принаймні до 2014 року. Сам Устименко відмовився коментувати свої зв'язки зі службою, а СБУ відмовилася надавати коментарі для фільму.

Устименко перебував біля будинку Шеремета принаймні кілька годин уночі, коли під автівку журналіста було підкладено вибухівку. Він приїхав на місце події на «Шкоді Октавії» 2551 сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Павло.

Автівка зареєстрована на іншу особу — Зарецьку Наталію Леонідівну. Ані Зарецька, ані Устименко не змогли пояснити факту та мети використання авто людиною, яка має зв'язок з українською спецслужбою.

Раніше стало відомо, що ЗМІ оприлюднили фільм-розслідування про вбивство Шеремета.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.