Новини 2011-03-22 13:18

У Лівії розбився американський винищувач

Американський тактичний винищувач F-15 Eagle зазнав аварії в ніч на 22 березня під час проведення військової операції в Лівіїю. Про це пише газета The Daily Telegraph з посиланням на свого кореспондента, що працює в цій країні.

За даними видання, літак впав на відкритій місцевості в пустелі. Його уламки виявили повстанці.

Пілоти катапультувалися і вижили. Їх також знайшли повстанці, які доставили льотчика в безпечне місце. Причиною падіння літака, за попередніми даними, стала технічна несправність.

Офіційні лівійські ЗМІ поки не відреагували на повідомлення про падіння американського літака, передає ТСН.

Іноземні війська вже третій день ведуть бомбардування військ, командних пунктів та об'єктів ППО, підконтрольних полковнику Муаммару Каддафі.

Зокрема, третю добу поспіль літаки західної коаліції завдають ракетних і бомбових ударів по столиці Лівії. У зведеннях лівійського державного телебачення повідомлялося, що столиця "в даний час піддається бомбардуванню з повітря з боку ворогів-хрестоносців". Як заявив диктор, "ці атаки не злякають народ Лівії".

Лівійські засоби масової інформації інформують також про авіаудари сил коаліції по військово-морській базі і рибальському селі поблизу Тріполі.

Офіційний Тріполі заявив, що в результаті бомбардувань гинуть мирні жителі, проте незалежного підтвердження цих слів не надходило.

Тим часом війська, лояльні до Каддафі, намагаються захопити місто Зінтан на південно-заході від Тріполі, використовуючи важке озброєння.

Як передає журналіст Шведської радіомовної корпорації, повстанські війська відкинули супротивників на кілька кілометрів і захопили чотири танки.

Однак, за словами кореспондента ВВС в східній Лівії, зараз складно оцінювати ситуацію, оскільки сили повстанців недостатньо організовані і оснащені для того, аби взяти контроль над регіоном.

Бомбардування Лівії почалися після ухвалення резолюції РБ ООН №1973, ухваливши прийняти всі необхідні заходи для захисту мирного населення Лівії від нападів.

20 березня лівійський лідер Муаммар Каддафі у зверненні до нації заявив про відкриття військових складів для озброєння населення.

схожі новини