Новини 2017-05-15 18:48

У Львові назбиралося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити — Садовий

За словами мера, тільки три міста погодилися забирати зі Львова 80 тонн відходів на добу.

У Львові назбиралося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити, оскільки меморандум, підписаний 21 квітня, не виконується. Про це заявив мер Львова Андрій Садовий на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної ситуації та надзвичайних ситуацій.

"Сьогодні існує проблема - понад 7 тисяч тонн відходів лежать на землі, їх нікуди вивозити, маючи в Україні тисячі полігонів. Всі говорять, що проблеми немає, меморандум підписали, і все вирішили. На жаль, меморандум не працює в тому обсязі, в якому ми очікували", - сказав Садовий.

За його словами, тільки три міста погодилися брати в цілому 80 тонн відходів зі Львова на добу.

Мер Львова розповів, що вранці він дзвонив віце-прем'єру Володимиру Кістіону, а пізніше провів зустрічі з керівництвом обласної ради та обласної держадміністрації.
"Якщо держава буде послідовною, буде тримати слово, тоді питання можна вирішити, а якщо ні, то слід робити зовсім інші заходи... Ми поінформували всі служби, щоб бути готовими до наступних кроків, а наступний крок - це ініціатива оголошення надзвичайного стану, але таке рішення може приймати тільки держава", - підкреслив Садовий.

Як повідомлялося, 21 квітня мери 20 міст Львівської області, Львівська ОДА, Львівська облрада та Львівська міськрада підписали меморандум, згідно з яким міста погоджуються приймати сміття зі Львова протягом 2 років. У той же час, з бюджету Львівської області та Львова за цей час на потреби зазначених міст заплановано виділити понад 200 млн грн. У 2017 році, згідно з меморандумом, з бюджету Львівської області повинні виділити 30 млн грн, а з бюджету Львова - 70 млн грн.

схожі новини