Новини 13:27

Уряд збільшив зарплати педагогів на 20%

Кабінет Міністрів ввів надбавку 20% до окладів для всіх категорій педагогічних працівників. Про це повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

За його словами, відповідну постанову Кабмін прийняв на засіданні в середу.

"Постанова Кабінету Міністрів вводить 20% надбавку для всіх категорій педагогічних працівників", - сказав міністр.

Табачник зазначив, що раніше така надбавка поширювалася тільки на педагогів навчальних закладів, які перебувають в управлінні Міносвіти, тепер же така надбавка буде поширена й на працівників навчальних закладів Міністерства соціальної політики (інтернати для дітей з особливостями розвитку фізіології) і Міністерства культури (художні та музичні школи).

Міністр зазначив, що підвищення окладів торкнеться понад 350 тисяч осіб. Для фінансування такого рішення буде потрібно 367,2 млн гривень в 2011 році.

Разом з цим Табачник підкреслив, на засіданні не розглядався законопроект, який передбачає збільшення видатків держбюджету на відповідну суму.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабміну в середу, повідомив про намір уряду ініціювати внесення Верховною Радою змін до держбюджету-2011 з метою виділення близько 370 млн гривень на збільшення на 20% окладів учителів.

Прем'єр на засіданні розкритикував Табачника, назвавши його безвідповідальним і зробивши йому суворе попередження у зв'язку з багатотисячною акцією протесту вчителів під будинком Кабміну 22 березня.

21 березня акції протесту педагогів проходили в Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Львові.