Новини 17:32

Посадовців Укрзалізниці звинуватили у розтраті 185 млн грн

Поліція відкрила провадження через завищення цін на рухомий склад, яке призвело до збитків.

Національна поліція відкрила провадження проти службових осіб ПАТ «Укрзалізниця» через завищення цін на рухомий склад, яке призвело до збитків у сумі 185 млн грн.. Про це повідомила прес-служба Нацполіції.

Правоохоронці встановили, що рішенням Правління ПАТ «Українська залізниця» на 2017 рік передбачено придбання 5890 вантажних піввагонів на загальну суму 4,8 мільярда гривень без урахування ПДВ. Вартість закупівлі одного піввагона на основі дослідження ринку та фактичного  замовлення для січня 2017 року визначалася на рівні від 780 до 800 тисяч гривень без ПДВ.

«Однак на початку квітня службові особи ПАТ «УЗ» за відсутності погодження всіх членів Експертної комісії, яка була створена з метою визначення вартості вказаних вагонів, підписали протокол погодження ціни піввагону, завищеної приблизно на 76 тисяч гривень кожен. Відтак ціна усієї оголошеної партії (2465 піввагонів) була завищена на 185 мільйонів гривень», - повідомили в поліції.

Подію кваліфікували за ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Раніше в СБУ відкрили провадження проти посадовців "Донецької залізниці", які, за даними слідства, незаконно демонтували більше одного кілометра залізничної колії, завдавши державному підприємству матеріальні збитки на суму понад 3 млн 800 тис. грн.