Новини 2011-03-24 10:24

Кучмі сьогодні влаштують очну ставку з Пукачем

Колишній Президент (1994-2005) Леонід Кучма заявляє, що Генеральна прокуратура в четвер має намір провести очну ставку за його участю з колишнім начальником кримінальної розвідки Міністерства внутрішніх справ, обвинувачуваним в убивстві журналіста Георгія Гонгадзе, Олексієм Пукачем.

Про це Кучма сказав біля будинку Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури перед допитом.

«Наскільки я знаю, у мене сьогодні має бути очна ставка з Пукачем», - сказав він.

Кучма підкреслив, що в нього немає жодних заперечень проти зустрічі з ним.

Нагадаємо, проти другого президента України порушено кримінальну справу за ч. 3. ст. 166 КК в редакції 1960 року ("перевищення влади або службових повноважень"; карається позбавленням волі строком від 5 до 12 років). Його обвинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Кучма 23 березня ходив на допит в Генпрокуратуру, де він пробув більше трьох годин. Колишній співробітник президентської охорони Микола Мельниченко, який у середу також був у Генпрокуратурі, заявив, що Кучма злякався очної ставки з ним. "Побачивши мене, Леонід Данилович почав нервувати, підхопився, на зауваження слідчого про те, що йде слідча дія, не реагує, кинув репліку "можете мене затримувати, я ніяких слідчих дій проводити не буду" й утік... через чорний хід, о 13:20 покинув приміщення Генпрокуратури", - повідомив Мельниченко. Цю інформацію підтвердили у Генеральній прокуратурі. 

24 березня Кучма заявив, що готовий до очної ставки з Мельниченко.

У грудні 2010 року Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Пукача в убивстві Гонгадзе. Пукач був затриманий у липні 2009 року.