Новини 2017-07-13 10:20

Фігуранти «справи українських диверсантів» у Криму уклали угоди з прокуратурою - ЗМІ

Вони також відмовилися від послуг адвоката, що було однією з умов укладення угоди.

Обвинувачені у справі «кримських диверсантів» Андрій Захтей Дмитро Штибліков визнали свою провину і уклали досудову угоду про співпрацю з прокуратурою, пише російська газета «Коммерсант» з посиланням на адвоката Захтея Олександра Попова.

Захисник стверджує, що Захтей у письмовому вигляді відмовився від його послуг. На думку захисника, таким чином він намагається знайти «оптимальний варіант» вирішення своїх проблем. Відмова від послуг адвоката була однією з умов укладення угоди з прокуратурою, через якого там йому могли запропонувати «велику знижку», підкреслив адвокат.

За словами Попова, таку ж угоду з прокуратурою уклав і Штибліков. Це підтвердив «Комерсанту» брат обвинуваченого, Олексій, зазначивши, що про таку угоду говорилося в рішеннях суду про продовження арешту Дмитру Штиблікову. Однак, за словами брата, незрозуміло, через що «десять місяців триває слідство і правосуддя немає, якщо є така угода».

Відповідно до угоди, Захтей зобов'язується визнати свою провину і дати свідчення проти себе. Раніше обвинувачені давали свідчення про нібито підготовку розвідкою України вибухів в Криму. Їх справи, за даними газети, направлять до суду, де розглянуть в особливому порядку. Це гарантує їм мінімальні терміни покарання.

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні минулого року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У цій справ затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами.

У листопаді 2016 року ФСБ Росії заявили про затримання на території окупованого Криму в Севастополі "учасників диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України".

Спікер Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко також спростував заяву ФСБ Росії, зазначивши, що російські спецслужби таким чином намагаються показати свою ефективність, вводячи в черговий раз в оману своє найвище російське керівництво, народ і міжнародне співтовариство.

Крім того, Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростовало заяви ФСБ РФ про нібито затриманих співробітників ГУР у Севастополі.

За інформацією ЗМІ, Дмитро Штибліков є військовим аналітиком Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону "Номос" у Севастополі.