Новини 2017-07-18 18:45

Суд призначив 7 млн грн застави нардепу Розенблату

Клопотання САП задовольнили частково.

Солом'янський суд Києва обрав народному депутату Верховної Ради України Бориславу Розенблату запобіжний захід у вигляді застави у 7 млн гривень, а також поклав на нього зобов'язання носити електронний браслет, не виїздити без повідомлення із Києва та Житомира і здати всі закордонні паспорти.

"Суд постановив задовольнити клопотання САП частково: призначити заставу щодо Борислава Розенблата в розмірі 7 млн гривень", - сказала слідчий суддя Світлана Кушнір.

Відзначимо, за словами прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка, закон не передбачає відповідальність Розенблата у разі невнесення ним застави.

"Закон нас сильно обмежує: у нас єдиний вихід - у вересні повторно звертатися до Верховної Ради", - заявив Кривенко.

Крім того, САП просила суд заборонити Розенблату спілкуватися з нардепом Максимом Поляковим і обмежити спілкування з членами міжфракційного об'єднання ВР "Депутатський контроль". На думку прокурорів, нардеп може вплинути на свідків.

Нагадаємо, 13 липня генпрокурор Юрій Луценко у Верховній Раді вручив підозру депутатам Максиму Полякову та Бориславу Розенблату.

11 липня Верховна Рада розглянула і прийняла рішення щодо зняття депутатської недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності щодо п’ятьох нардепів. Полякова і Розенблата позбавили депутатської недоторканності.

Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України, нардеп Максим Поляков, діючи за попередньою змовою із нардепом Бориславом Розенблатом та зі своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, вимагали та отримали неправомірну вигоду 15 000 доларів США від представника компанії нерезидента "Фуджейра" (ОАЕ) за лобіювання інтересів у сфері видобутку бурштину в Україні. Отримані гроші Розенблат і Поляков мали розділити порівну по 7500 доларів.