Новини 16:50

Єврокомісія дала Польщі місяць для вирішення судової кризи

Якщо за місяць не будуть вирішені усі проблеми, то на країну чекають санкції.

У Єврокомісії вирішила надати Польщі місяць на розв'язання проблем, пов'язаних з прийняттям законів у сфері судочинства. Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Він зазначив, якщо за цей час не будуть вирішені усі проблеми, то Брюссель може ввести "негайне" застосування щодо Варшави сьомої статті договору ЄС, який передбачає накладення санкцій.

"Єврокомісія рекомендує польській владі вирішити усі наявні проблеми упродовж одного місяця. Сьогоднішня, третя рекомендація, базується на двох попередніх з 2016 року, які концентрувалися на системних загрозах для верховенства права в результаті кроків, які ставлять під сумнів незалежність і легітимність Конституційного суду", - заявив Тіммерманс.

Політик також висловив задоволення з приводу того, що президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на два з чотирьох законів, покликаних реформувати судову систему РП.

Але зазначив, що два інші прийняті і підписані президентом закони, викликають в Єврокомісії занепокоєння. 

Як повідомлялось, президент Польщі Анджей Дуда підписав один із трьох законів щодо реформи судової системи, який надає Мін'юсту право призначати суддів загальної юрисдикції без узгодження з судовою владою.

Комплекс з трьох законів викликав різку критику опозиції і Єврокомісії, а також масові протести в країні. На думку протестувальників, ухвалення цих законів позбавило б суди незалежності і порушили принцип поділу влади.

Незважаючи на намір президента ветувати два закони, протести в країні продовжилися - учасники акцій вимагають від Дуди застосувати право вето щодо всіх законів.

схожі новини