Новини 2011-03-30 14:41

Шкляр сподівається, що Табачника звільнять до літа

Автор роману «Залишенець. Чорний ворон» Василь Шкляр сподівається, що до літа Дмитра Табачника звільнять з посади міністра освіти, науки , молоді і спорту. Про це письменник сказав сьогодні на прес-конференції в Івано-Франківську.

«Я сподіваюсь, принаймні, це станеться до літа, - зауважив письменник. – Бо мене в цьому підтримують майже всі лауреати Шевченківської премії».

Шкляр нагадав, що лауреати Шевченківської премії вимагають зустрічі із президентом Віктором Януковичем.

На переконання Шкляра, постійні колективні листи і звернення до президента про звільнення Табачникка результату не дають. «Усі колективні звернення до президента десь тануть», - додав він.

За його словами, на зустрічі з Януковичем лауреати мають сказати президенту: «Або ми, або він (Табачник)».

«Якщо Ви, пане Президенте, весь цвіт української нації ставите нижче за україноненависника Табачника, тоді ми будемо вдаватися до радикальних дій, - наголосив Шкляр. – Адже такі кроки набагато рішучіші, ніж звернення чи листи, і вони будуть».

Водночас він відмовився повідомити, які саме плануються кроки. «Я відповідаю на такі запитання, що не треба всім знати, як це буде, - підкреслив Шкляр. – Бо вони (антиукраїнські сили) готуються до цього і в них працюють цілі центри щодо компроментації нашого руху».

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенестивручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.

У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них не було.

схожі новини