Новини 2017-07-31 20:50

Президент Польщі відправив на доопрацювання два закони про судову реформу

Таким чином Дуда формально підтвердив озвучене кілька днів тому рішення не підписувати ці нормативні акти.

Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на два закони про судову реформу, які раніше схвалив парламент. Документи направлені до Сейму на доопрацювання. Про це повідомляє прес-служба президента Польщі.

"Президент відмовився підписати закон від 12 липня 2017 року про внесення змін у закон про Державну раду судочинства, а також деякі інші закони, і передав його Сейму на повторний розгляд", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Дуда наклав вето на два законопроекти з трьох - про негайний розпуск Верховного суду та наділення Сейму повноваженнями призначати суддів Національного судового ради.

Як повідомлялось, Європейська комісія (ЄК) розпочала процедуру введення санкцій відносно Польщі через судову реформу, яка, на думку ЄК, підірве незалежність загальних судів країни.

Нагадаємо, що президент Польщі Анджей Дуда підписав один із трьох законів щодо реформи судової системи, який надає Мін'юсту право призначати суддів загальної юрисдикції без узгодження з судовою владою.

Комплекс із трьох законів викликав різку критику опозиції і Єврокомісії, а також масові протести в країні. На думку протестувальників, ухвалення цих законів позбавило б суди незалежності і порушили принцип поділу влади. Незважаючи на намір президента ветувати два закони, протести в країні продовжилися - учасники акцій вимагали від Дуди застосувати право вето щодо всіх законів.