Новини 2017-08-04 12:06

Апеляційний суд Києва заарештував "вертолітний майданчик" Януковича

За словами генпрокурора, майно передали на відповідальне зберігання ДП «Фінансування інфраструктурних проектів».

Апеляційний суд Києва наклав арешт на так званий «Вертолітний майданчик екс-президента Віктора Януковича». Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко у Facebook у п'ятницю, 4 серпня.

"Апеляційний суд м. Києва за поданням ГПУ виніс рішення про накладення арешту та заборону користуватися, розпоряджатися та відчужувати земельні ділянки площею понад 2 га та розташованих на цих ділянках об'єктах нерухомості так званої " Вертолітної площадки Януковича", власником якого є ТОВ «Амадеус Ко»", - повідомив Луценко.

Він зазначив, що майно передано на відповідальне зберігання ДП «Фінансування інфраструктурних проектів».

Нагадаємо, вертолітний майданчик почали зводити у жовтні 2010 року. Земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

Улітку 2015 року в Генпрокуратурі заявили, що забудовник не отримував дозволу на виконання будівельних робіт у органів охорони культурної спадщини, а численні перевірки встановили протиправність будівництва.