Новини 2017-08-08 18:21

Детективи НАБУ затримали шістьох осіб, причетних до розкрадання коштів проекту "Стіна"

Серед затриманих — службові особи Державної прикордонної служби України та підприємств-підрядників.

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали у вівторок, 8 серпня, шістьох осіб в рамках розслідування кримінального провадження за фактом розтрати коштів, виділених для облаштування українсько-російського державного кордону. Про це повідомляється на офіційному сайті НАБУ.

«Осіб затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.5 ст.191, ч.2 ст.210 Кримінального кодексу України. Серед затриманих — службові особи Державної прикордонної служби України та підприємств-підрядників. Всіх їх наразі доправляють до Національного антикорупційного бюро у Києві для вручення письмових повідомлень про підозру. Для з’ясування обставин вчинення злочину детективи НАБУ та прокурори САП проводять слідчі дії (обшуки) у Києві, Київській області, Чернігові та Харкові. Паралельно здійснюється оцінка зібраних доказів та вирішується питання про затримання інших осіб», - розповіли в НАБУ.

Також у  Бюро нагадали, що розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету під час реалізації так званого проекту «Стіна» детективи НАБУ здійснюють з березня 2016 року. Попередня кваліфікація — ч. 5 ст.191 ККУ, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 та ч.2 ст.210 КК України. За версією слідства, внаслідок злочинних дій інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16 млн грн.

В ході розслідування детективи НАБУ ініціювали низку судових експертиз, безпосередньо виїжджали на кордон, із залученням експертів здійснювали огляд ділянок з метою об'єктивної оцінки фактичного обсягу виконаних робіт та співставлення їх з даними, які містяться в актах прийому-передачі виконаних робіт.

Нагадаємо, на початку вересня 2014 року колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, Україна запускає проект під назвою «Стіна» для зміцнення кордону з Росією. За даними Державної прикордонної служби,  станом на серпень 2016 року, обсяг робіт за проектом «Стіна» на кордоні України з Росією виконаний на 10,5%. Терміни завершення проекту планували змістити з 2017 на 2020 рік.​

Згодом прокуратура Чернігівської області відкрила кримінальне провадження проти держпідприємства, яке незаконно використало 1,8 млн грн бюджетних коштів, виділених на реалізацію проекту «Стіна». Крім того, прикордонників на Харківщині запідозрили у розкраданні військового майна під час реалізації проекту «Стіна» а суму понад 4 мільйони гривень.