Новини 15:32

Біля Іспанії затримали судно з українцями, яке перевозило 18 тонн гашишу

За даними ЗМІ, правоохоронці заарештували 13 членів екіпажу, серед них – 11 українців та двоє болгар.

Біля південного узбережжя Іспанії затримали торговельне судно, що перевозило 18 тонн гашишу, на борту були 11 громадян України. Про це повідомляє іспанське видання El Mundo.    

Затримання відбулося 8 серпня неподалік від міста Альмерія, хоча операція іспанської влади розпочалася ще за тиждень до того. 

Вертоліт іспанських митників помітив судно Lady Boss у районі, де зазвичай перевантажують наркотики. Торгове судно ішло під прапором Коморських островів. На його борту виявили 600 пакунків з гашишем. За попередніми оцінками, це 18 тисяч кілограмів.

Внаслідок спільної операції іспанських податківців та цивільної гвардії заарештували 13 членів екіпажу. Серед них – 11 українців та двоє болгар. Судно конфіскували та передали у порт Альмерії.

Видання "Думская" повідомляє, що серед моряків є жителі Одеси та Одеської області.

Як роз’яснили у податковій службі Іспанії, операція була проведена у рамках боротьби з незаконним обігом наркотиків на так званому Східному маршруті, через який торговці доправляють наркотики у східну частину Середземного моря.  

Нагадаємо, в лютому російські правоохоронні органи заявили про ліквідацію міжнародного наркосиндикату "ХімПром" з річним оборотом понад 2 млрд рублів, в результаті спецоперації затримали 67 осіб, 47 з яких - громадяни України. У Міністерстві внутрішніх справ України заявляють, що ці українці є жертвами торговців людьми. Раніше правозахисники повідомляли, що майже 2 тисячі українців у РФ незаконно залучили до торгівлі наркотиками. У грудні 2016 року Національна поліція України заявила, що викрила міжнародне злочинне угруповання, яка вербувало людей для роботи наркокур'єрами в Російській Федерації.