Новини 2017-08-20 16:03

Армія Іраку почала наступ на останній великий осередок ІДІЛ у країні

Сили коаліції націлилися на Таль-Афар після того, як у липні звільнили Мосул від ІДІЛ. Джихадисти зайняли Таль-Афар у 2014 році.

Іракська армія почала наступ на Таль-Афар, останнє велике місто у країні, яке зайняли бойовики "Ісламської держави". Про це повідомляє ВВС.

Під час телевізійної промови прем'єр-міністр країни Хайдер аль-Абаді заявив, що джихадисти мають "здатися або померти". Наприкінці він звернувся до іракської армії: "Увесь світ підтримує вас".

Іракські сили з повітря підтримує міжнародна коаліція на чолі зі США.

Сили коаліції націлилися на Таль-Афар після того, як у липні звільнили Мосул від ІДІЛ. Джихадисти зайняли Таль-Афар у 2014 році.

Місто розташоване на прямому шляху між Мосулом і сирійським кордоном, раніше це був головний маршрут для постачання бойовиків. Іракські бойові літаки бомбардували позиції "ІД" у Таль-Афарі протягом кількох днів, під час підготовки до наземних операцій.

У коаліції повідомляють, що у місті та у прилеглих до нього районах, перебуває від 50 до 100 тисяч цивільних.

Генерал-лейтенант армії США Стівен Таунсенд, командувач американськими та коаліційними силами в Іраку та Сирії, також привітав наступ.

Він сказав: "Операція іракських сил безпеки для звільнення Таль-Афара є ще однією важливою боротьбою, яку треба виграти і убезпечити країну та її громадян від "ІД".

Окрім Таль-Афару, "ІД" контролює території навколо Хавії за 170 км на південний схід, а також від Ани до Аль-Каїма в долині річки Євфрат, 220 км на південь.

Нагадаємо, 10 липня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді офіційно оголосив про повну перемогу над бойовиками ІД в Мосулі. Сили безпеки Іраку за підтримки очолюваної США коаліції почали операцію зі звільнення Мосула у жовтні 2016 року. Внаслідок бойових дій загинули тисячі людей, понад мільйон, за даними ООН, стали вимушеними переселенцями.