Новини 2017-08-26 14:31

Армія Іраку звільнила центр стратегічного для ІДІЛ Таль-Афара

Влада контролює приблизно три чверті міста, наступ на бойовиків почався 20 серпня.
Армія Іраку оголосила про захоплення центру старого міста Таль-Афар, що за 70 км від Мосула. Про це повідомляє AFP.

"Іракські сили оголосили про захоплення центру Таль-Афар, цитаделі "Ісламської держави", - йдеться у повідомленні.

Як інформує USNews, урядові сили Іраку в п'ятницю, 25 серпня, здійснили прорив через позиції ІДІЛ у Таль-Афарі та ввійшли до центру міста.

Іракські війська, які розпочали наступ на Таль-Афар 20 серпня, вже захопили приблизно три чверті міста. Однак північно-східний квартал залишається під контролем бойовиків ІДІЛ.

Таль-Афар вважається стратегічно важливим пунктом, оскільки через нього проходить лінія постачання сирійських джихадистів.

До військових дій у місті проживало 200 тис. осіб, на цей час там залишилися до 20 тис. цивільних, повідомляють американські військовослужбовці.

Окрім Таль-Афару, "ІД" контролює території навколо Хавії за 170 км на південний схід, а також від Ани до Аль-Каїма в долині річки Євфрат, 220 км на південь.

Нагадаємо, 10 липня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді офіційно оголосив про повну перемогу над бойовиками ІД в Мосулі. Сили безпеки Іраку за підтримки очолюваної США коаліції почали операцію зі звільнення Мосула у жовтні 2016 року. Внаслідок бойових дій загинули тисячі людей, понад мільйон, за даними ООН, стали вимушеними переселенцями.