Новини 11:57

Бойко запевняє, що Газпром не зможе купити акції Нафтогазу

Міністр енергетики Юрій Бойко вважає, що НАК «Нафтогаз Україна» коштує на порядок дорожче, ніж 10-12 млрд дол. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Інтер» увечері в п'ятницю, 1 квітня, коментуючи відповідні експертні оцінки.

«Нафтогаз коштує значно дорожче. Тому що один бізнес - транзит російського газу по нашій території - дає доходу приблизно 3 млрд доларів на рік», - сказав міністр.Водночас він відмовився оцінити точну вартість компанії.

«У нас дійсно прийнято принципове рішення про те, що до 25% акцій«Нафтогазу» продати», - сказав міністр. Однак він зазначив, що це дуже масштабний проект. «Проект дуже масштабний, я не думаю, що ми його закінчимо до кінця року. Але до середини наступного року це реально», - сказав Бойко.

За його словами, влада розраховує отримати за міноритарний пакет акцій «Нафтогазу», за найпесимістичнішими прогнозами, 5-6 млрд дол.

Крім того, Бойко спростував твердження про те, що продаж акцій «Нафтогазу» може означати втрату Україною газотранспортної системи. «Це неправда», - підкреслив він.

Також, коментуючи думку про те, що у випадку, якщо акції «Нафтогазу» будуть виставлені на продаж, їх може скупити російський «Газпром», міністр заявив: «Це неможливо».

«Я переконаний, що така масштабна операція, яка буде проводитися під консультації Світового банку, або того ж МВФ, чи ще аналогічних організацій, буде абсолютно відкрита, прозора», - додав Бойко.

Крім того, міністр заявив, що «Нафтогаз» купив найсучаснішу бурову платформу в Сінгапурі, і за рахунок цього він швидко збільшить свій капітал». За його словами, ця платформа має бути встановлена ​​на Суботинському родовищі на Чорному морі.

Також, оцінюючи кредитний портфель «Нафтогазу», Бойко заявив: «У «Нафтогазу» кредитний портфель приблизно такий же, як у Gaz de France або Eni - 30% від обороту компанії».

Нагадаємо, що останнім часом активно обговорюється продажчастини акцій «Нафтогазу» на закордонних біржах. Експерти сумніваються як у доцільності, так і в законності такого кроку. 

схожі новини