Новини 16:21

Фірташ через "УкрГаз-Енерго" поставить газ сам собі

Підконтрольна Дмитру Фірташу компанія «УкрГаз-Енерго», що отримала п’ятирічну ліцензію на постачання майже 5 млрд кубометрів газу, очевидно, буде продавати його хімічним підприємствам, що також належать Фірташу.

НКРЕ видала компанії п'ятирічну ліцензію на постачання 4,8 млрд кубометрів природного газу і метану вугільних пластів за нерегульованим тарифом. Експерти ринку запевняють, що тепер «УкрГаз-Енерго» практично все ліцензійне право газопостачань використовує для забезпечення газом хімічні підприємства, підконтрольні Фірташу.

У Ostсhem Holiding неофіційно сказали, що і до цього вони отримували газ від «УкрГаз-Енерго», а також дочірньої компанії «Газпрому» в Україні. І що три тижні тому Group DF офіційно поповнилася активами черкаського «Азоту».

Тож на сьогодні до промислово-хімічної імперії Дмитра Фірташа входять: ВАТ «Рівнеазот» (під контролем з 2003 року) - 54%; ВАТ «Кримський содовий завод» (з 2004 року) - 90%; ЗАТ «Кримський титан» (з 2005 року) - 50%-1 акція; ПАТ «Концерн „Стирол“ (з 2010 року) - 90%; ЗАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот» (з 2010 року) - 100%; Черкаське ВАТ «Азот» (з 2011 року) - 95%.

До зарубіжних активів належать: «ТаджикАзот» (Таджикистан, з 2003 року) - 80%; «Нітроферт» (Естонія, з 2004 року) - 100%. Хоча про виведення їх на повну виробничу потужність, кажуть у OstСhim Holiding, поки що не йдеться.

В оренді у Group DF також перебувають: Вільногірський ГМК та Іршанський ГЗК (обидва - з 2004 року), ТОВ «Міжріченський ГЗК».

Під контролем - через менеджмент - перебувають такі підприємства: ДАХК «Титан України» (з 2010 року, 100% перебувають у власності держави, але директор Олександр Нечаєв з 2007 року очолював підконтрольний Фірташу «Кримський титан»); ДАК «Титан» (з 2010 року, 100% перебувають у держвласності, але в.о. голови правління Олександр Гербутов - колишній член правління «Кримського титану»); ВАТ «Сумихімпром» (з 2010 року, 100% перебувають у власності держави, але голова правління Ігор Лазакович - колишній член правління «Кримського титану»); «Запорізький титаномагнієвий комбінат» (з 2010 року, 100% належать державі, але директор Володимир Сівак - представник OstChem Holiding, що об’єднує хімічні активи Фірташа).

Що ж до метану вугільних пластів, на поставку якого «Укргаз-Енерго» також одержало право, то його (метан) ще треба видобути. Або купити у тих, хто видобуде, але таких - одиниці. А під цю категорію (метан вугільних пластів) за бажання можна списати і звичайний природний газ. Саме його «Нафтогаз» іще повинен повернути «РосУкрЕнерго»: якщо вірити офіційним повідомленням, йдеться саме про 5 млрд кубометрів газу.

На початку лютого ЗМІ із посиланням на високопоставлене джерело в Газпромі повідомили, що власник Group DF Дмитро Фірташ проводить переговорипро продаж своїх хімічних активів новому власнику - структурам, пов'язаних з російським Газпромом.