Новини 19:51

МЗС України відреагувало на блокування храму Київського патріархату в Криму

Відомство вимагає від РФ негайно відновити безперешкодний доступ віруючих до храму.

Міністерство закордонних справ України засудило здійснене 31 серпня російською окупаційною владою блокування роботи храму Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги — головного і єдиного діючого в Сімферополі храму Кримської єпархії  Української Православної Церкви Київського Патріархату. Про це йдеться у заяві МЗС, оприлюдненій на сайті відомства.

«Російська окупаційна влада продовжує свою політику, спрямовану на перешкоджання діяльності УПЦ КП  на тимчасово окупованій території АР Крим, та робить усе можливе для припинення її діяльності на території Криму. Від початку окупації Російською Федерацією Криму на півострові здійснюється захоплення приміщень церкви, відбувається незаконне заволодіння її майном, проводяться обшуки у її приміщеннях, здійснюється тиск на священнослужителів. Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, зокрема свободи совісті та віросповідання, норм міжнародного права», - наголосили в дипломатичному відомстві.

Також повідомляється, що МЗС України вимагає від РФ негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання у діяльність Кримської єпархії УПЦ КП та забезпечити виконання зобов’язань у рамках міжнародного права.

«МЗС України звертається до міжнародної спільноти, зокрема Європейського Союзу та його країн-членів, до США, Канади та інших демократичних країн, міжнародних організацій, зокрема ООН, РЄ та ОБСЄ з проханням засудити напад на український храм у Сімферополі», - закликали в МЗС.

Нагадаємо, 31 серпня вранці російські силовики прийшли до на храму УПЦ КП Сімферополі. Представники спецслужб увірвалися в приміщення головного храму, застосували силу по відношенню до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Згодом стало відомо, що судові пристави та силовики вивезли частину майна з храму.

схожі новини