Новини 2017-09-09 11:44

Порошенко підписав закон для покращення інвестиційної привабливості державних цінних паперів для іноземних інвесторів

Закон уточнює перелік операцій з державними цінними паперами, доходи від яких, отримані нерезидентами, не підглядають оподаткуванню.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №2146-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери», прийнятий Верховною Радою 7 вересня 2017 року. Про це повідомила прес-служба глави держави.

"З метою підвищення інвестиційної привабливості державних цінних паперів та облігацій місцевих позик Законом уточнюється перелік операцій з державними цінними паперами, доходи від яких, отримані нерезидентами, не підглядають оподаткуванню. Зокрема, це стосується доходів за державними цінними паперами, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику", - ідеться в повідомленні.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Верховна Рада прийняла цей закон в цілому 7 вересня 2017 року.

"Цей законопроект вносить зміни до Податкового кодексу щодо уточнення оподаткування доходів нерезидентів, які можуть виникнути в результаті активного управління державним боргом, у відповідність з міжнародною практикою", - сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк, виступаючи у Верховній Раді.

Нагадаємо, в травні 2015 року Верховна Рада прийняла законопроект "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов’язаннями". Зміни передбачають звільнення від оподаткування доходів іноземних інвесторів, отриманих від операцій з державними та місцевими цінними паперами та доходів, які виникають за гарантованими державою або відповідною місцевою радою запозиченнями. На думку авторів законопроекту це дозволить здешевити вартість запозичень для України та позитивно сприймуть закордонні інвестори.

схожі новини